7. Jana Žáková

Jana Žáková, 33 let, regionální manažerka, Přibyslav, Občanská demokratická strana

Malý rozhovor o velkých věcech

1/ Na kandidátce ODS jste již několikáté volební období. Co vás vedlo k rozhodnutí kandidovat opět do městského zastupitelstva?

Vždy mi záleželo na místě a okolí, kde žiji, poprvé jsem se rozhodla kandidovat již v roce 2006, letošní rok je to již tedy moje 4. kandidatura. Dalším argumentem je i fakt, že jsem matka dvou dětí a není mi lhostejné, kde a jak vyrůstají.

2/ Proč právě kandidátka ODS?

Členem ODS jsem od roku 2006, pro mě je to jediná strana, která hájí žebříček hodnot, jež zastávám, a to jsou: svoboda, rodina, tradice a odpovědnost za vlastní život.

4/ Představujete na kandidátce mladší generaci. Co jí v Přibyslavi chybí, co ji trápí?

Předně si myslím, že město Přibyslav je dobré místo pro život. Problém vidím v nedostatku volných bytů a volných stavebních parcel.

5/ Máte ve své politické činnosti podporu v rodině?

Vzhledem k mému zaměstnání si myslím, že ano 😊

6/ Kde pracujete, jste se svou prací spokojený?

Jsem regionální manažer ODS. Má práce je náročná, ale jsem za ni vděčná a pořád mě baví.

7/ Zbývá vám čas na koníčky, jaké?

Mým největším koníčkem je má rodina, se kterou trávím většinu volného času. Ráda si přečtu dobrou knížku. Relaxuji také tvorbou bytových dekorací jako jsou lapače snů, makramé dekorace a další handmade výrobky.

8/ Co se změnilo ve vašem životě od minulých voleb?

Narodil se nám druhý syn, vrátila jsem se po rodičovské dovolené zpátky do zaměstnání, což byl vcelku náročný proces pro celou rodinu. Starší syn začal chodit na hokej, mladšího plánujeme zapsat na tuto sezónu také a vše se "točí" kolem toho😊

9/ Co považujete za největší úspěch / neúspěch tohoto ZM?

Mojí prioritou jako maminky dvou malých dětí je jejich výchova a vzdělání. Velice mě tedy potěšilo, že v celkem krátkém časovém horizontu dokázalo Zastupitelstvo reagovat na vzniklou situaci s nedostatkem míst ve školce a pustilo se do přístavby jedné třídy.

10/ Co byste vzkázala čtenářům?

Při své práci jsem nedávno navštívila všechna města v Kraji Vysočina. Můžu vám říci, že ne všude jsou samozřejmostí spravené chodníky, upravená zeleň, opravená škola atd. Važme si toho, jak krásné máme město, i když v době uzavírek všichni "remcáme". Není to totiž samozřejmé..