6. Ilona Loužecká, DiS.

Ilona Loužecká, DiS., 40 let, ředitelka Úřadu oblastního spolku Českého červeného kříže Havlíčkův Brod, koordinátor Senior Pointu, Přibyslav, bez politické příslušnosti

Malý rozhovor o důležitých věcech

1/ Na kandidátce ODS jste již několikáté volební období. Co vás vedlo k rozhodnutí kandidovat opět do městského zastupitelstva?

Vždy mě zajímalo dění ve městě a jeho místních částí (sama v jedné bydlím 😊) a ráda se podílím na některých aktivitách. Letos kandiduji podruhé.

2/ Proč právě kandidátka ODS?

ODS celoplošně, stejně jako každá jiná strana, udělala mnoho chyb, které se ani mě příliš nelíbily. Nicméně stále je pro mne stranou, která je nejblíže mému přesvědčení. Místní politika je o lidech a jejich činech. Přibyslavští kandidáti jsou lidé, za kterými jsou činy vidět. Jsem naopak velice potěšena, že mi byla kandidatura za ODS nabídnuta.

3/ Chtěl/a byste pracovat v některé komisi (nebo výboru) ZM? Proč právě v ní?

Od minulých voleb pracuji v Komisi sociální a zdravotní RM Přibyslav. Vzhledem k mé pracovní náplni je mi tato komise nejblíže a pokud by to bylo možné, ráda bych v této komici pracovala i nadále.

4/ Představujete na kandidátce střední generaci. Co jí v Přibyslavi chybí, co ji trápí?

Sama za sebe mám pocit, že mě tu téměř nic nechybí, vše co potřebujeme tu máme (školku, školu, lékaře, lékárnu, obchod...). Vázne tu zubní lékař (což je problém více měst - celá rodina jezdíme do HB).

5/ Máte ve své politické činnosti podporu v rodině?

Trochu.

6/ Kde pracujete, jste se svou prací spokojena?

Pracuji pátým rokem na pozici ředitelky Oblastního spolku českého červeného kříže v Havlíčkově Brodě (tady u nás v Přibyslavi máme velice aktivní Místní skupinu ČČK, kterou vedou bezva ženský)a jsem koordinátorkou havlíčkobrodského Senior Pointu. Denně pracuji s dětmi, mladými i se seniory. Chystám pro ně různé aktivity, preventivní programy. Vyučuji dopravní výchovu, školím první pomoc pro všechny generace. Organizuji tábory pro děti i seniory. Svoji práci miluji, i když mě šíleně vysává a je organizačně náročná.

7/ Zbývá vám čas na koníčky, jaké?

Moje práce je zároveň mým koníčkem. Ale pokud je to možné ve svém volném čase trávím s dětmi a snažím se je vést ke sportu (mažoretky, volejbal, plavání, kolečkové brusle, výlety). Když mi čas a oči dovolí, ráda si vezmu knihu a čtu a čtu. Od června máme malé štěňátko, takže v rozvrhu přibyl ještě jeden živý koníček.

8/ Co se změnilo ve vašem životě od minulých voleb?

Spravedlivě jsme všichni o 4 roky starší. Letošní školní rok budeme mít 3 prvňáky - nejmladší dcerka Rozálie nastupuje do první třídy na místní základní školu a dvojčata Viktorie a Terezie nám vyběhnou z hnízdečka a přestěhují se přes týden do domova mládeže v Litomyšli, kde nastupují do prváku na Střední pedagogickou školu. Amálie je téměř desetiletá slečna a s nejmladší dcerkou mi moc pomáhá.

9/ Co považujete za největší úspěch / neúspěch tohoto ZM?

Myslím, že se podařilo dokončit mnoho finančně náročných akcí. Přes všechny tyto velké akce si město vede finančně velice dobře a daří se splácet dluhy, které jsou spojeny s opravou silnic, chodníků, dostavbou a přístavbou školy, mateřinky apod.

Nevidím to jako neúspěch ZM, ale selhání jednotlivců... Zbytečná udání některých zastupitelů... chybí slušnost, soudnost některých z nich. Je logické, že se do zastupitelstva dostane napříč stranami několik kandidátů - nemělo by to být však o napadání a osočování, ale umět se slušně domluvit a najít kompromis, aby cílem všech byli spokojení občané města.

10/ Co byste vzkázala čtenářům?

Máme zde svobodné volby - využijte tedy této možnosti a přijďte k volbám.