5. Jakub Šnýdl

Jakub Šnýdl, 32 let, učitel hudby, pedagog, Přibyslav, Občanská demokratická strana



Malý rozhovor o důležitých věcech

1/ Na kandidátce ODS jste již několikáté volební období. Co vás vedlo k rozhodnutí kandidovat opět do městského zastupitelstva?

O politiku se zajímám už od mládí. Nikdy mi nebylo lhostejné, jakým směrem se bude ubírat naše země a město, ve kterém žiji. A proto jsem se už před lety zapojil do místního politického života a vstoupil jsem do místní ODS.

2/ Proč právě kandidátka ODS?

Na kandidátce přibyslavské ODS jsou lidé, s kterými se znám už dlouho (s některými už od narození 😊), věřím jim, a máme podobný náhled na svět a na budoucnost. Přece bych nekandidoval s někým, s kým si nerozumím...

3/ Chtěl byste pracovat v některé komisi (nebo výboru) ZM? Proč právě v ní?

Vzhledem k mé pracovní době se k práci v nějaké komisi nejspíš nedostanu. Nejbližší je mi ale komise zahraniční, kterou dlouhá léta vede moje matka.

4/ Představujete na kandidátce mladší generaci. Co jí v Přibyslavi chybí, co ji trápí?

Moje generace řeší ty nejzákladnější problémy mladých rodin a rodičů: zaměstnání, bydlení, školku a školu pro děti. To jsou věci, které musí v našem městě fungovat co možná nejlépe, na to se musíme při správě města zaměřit nejvíc a podporovat dobrá řešení. Další oblasti jsou už nadstavbou, i když samozřejmě velmi ovlivňují náš život.

5/ Máte ve své politické činnosti podporu v rodině?

Ano 😊

6/ Kde pracujete, jste se svou prací spokojený?

Jsem učitelem hudby na ZUŠ Polná a ZUŠ Lipnice nad Sázavou, učím převážně hru na dřevěné dechové nástroje. Spokojený jsem tam hodně. A úplně nejvíc spokojený jsem vždy, když mají žáci o hudbu opravdový zájem a pravidelně cvičí😊

7/ Zbývá vám čas na koníčky, jaké?

Mým největším koníčkem je hudba a umění - hraju ve dvou kapelách (Himbeere Brombeere, Beat Architects), jsem jedním z pořadatelů Filmového klubu Přibyslav a jazzového festivalu Houpačka. A taky rád s kamarády hraju karetní sběratelskou hru Magic The Gathering.

8/ Co se změnilo ve vašem životě od minulých voleb?

Změna je veliká a radostná, narodil se nám totiž první potomek. Vilém je správný malý chlapík, který nás vždy dokáže překvapit a pobavit. Je to naše zlatíčko.

9/ Co považujete za největší úspěch / neúspěch tohoto ZM?

Konkrétních úspěchů je plno. Nejvíc si ale cením toho, že se vedení města nebojí prosazovat a dělat i nepopulární kroky. Odvaha posunout se zase o kousek dál je důležitá.

10/ Co byste vzkázal čtenářům?

Jestli to milý čtenář dočetl až sem, tak to by nám mohl rovnou i dát hlas, no ne?😊