3. Mgr. Anna Šnýdlová

Mgr. Anna Šnýdlová, 70 let, překladatelka, Přibyslav, bez politické příslušnosti

Malý rozhovor o důležitých věcech

1/ Na kandidátce ODS jste již několikáté volební období. Co vás vedlo k rozhodnutí kandidovat opět do městského zastupitelstva?

Trochu jsem to vzhledem ke svému věku zvažovala, ale kolegové mě přesvědčili, že mám svoje zkušenosti ještě pro tentokrát zkusit uplatnit.

2/ Proč právě kandidátka ODS?

A která jiná? Jsem zastáncem konzervativních principů - svoboda jednotlivce, malý stát, který občanovi nemluví do všeho, tradiční rodina, národ a křesťanský základ Evropy. Tyto hodnoty podle mého názoru nejlépe reprezentuje ODS. A navíc spolukandidáti jsou většinou moji dlouholetí známí a kamarádi, kteří nemají jako prioritu slávu nebo osobní prospěch, nýbrž práci pro naše město.

3/ Chtěla byste pracovat v některé komisi (nebo výboru) ZM? Proč právě v ní?

Ráda bych se pokusila najít pro zahraniční komisi, kterou jsem doposud vedla, někoho z mladších kolegů, kteří by pokračovali v mé práci. Zahraniční komise spojuje řadu aktivních občanů města bez ohledu na politickou příslušnost a na svém kontě má opravdu úctyhodnou řadu akcí hlavně v oblasti přátelství s holandskou obcí Mook en Middelaar.

4/ Představujete na kandidátce starší generaci. Co jí v Přibyslavi chybí, co ji trápí?

Abych byla upřímná, nevím tak docela, co na to říci. Pohybuji se převážně ve společnosti mladších lidí a jsem za to ráda!

5/ Máte ve své politické činnosti podporu v rodině?

Nikomu se sice nemusím zodpovídat, ale vím, že mě všichni členové mé rodiny podporují.

6/ Kde pracujete, jste se svou prací spokojená?

Jsem už pár let v důchodu, ale pořád se věnuji překladům. Jinak moje činnost zahrnuje kromě práce v zahraniční komisi i práci zastupitele, práci v redakční radě Přibyslavského občasníku, funkci jednatele v Mysliveckém spolku, členství ve školské radě, takže práce mám dost a jsem spokojená.

7/ Zbývá vám čas na koníčky, jaké?

Čas na koníčky si vždycky najdu - největší koníček je můj pes Boninka. Jezdím s ní na závody v coursingu (obdoba chrtích závodů za zajícem, běhá se za střapcem na oválné dráze na čas - tedy naštěstí jen psi, nikoliv páníčkové!!!) a obě si to báječně užíváme! Jinak se věnuji zahrádce, fotografování, poslouchám hudbu, chodím nebo jezdím do lesa, zvláště když rostou houby jako v loňském roce, a se zvyšujícím se počtem vnoučat se ze mě stává i "zavařovací" babička.

8/ Co se změnilo ve vašem životě od minulých voleb?

Mám další vnouče (oženil se můj mladší syn) a náramně si to užívám. Je moc zábavné sledovat, jak si ten malý človíček ukládá okolní svět do své malé kulaté hlavičky...

Dvojčata jsou už velká, s těmi se už dají vést "rozumné řeči", jsou šikovná a zatím ochotně pomáhají na zahradě i v domácnosti.

9/ Co považujete za největší úspěch / neúspěch tohoto ZM?

To ohodnotí voliči, já osobně jsem spokojená s tím, že ZM rozumně hospodařilo s finančními prostředky a že až na několik výjimek jsme se na důležitých akcích dokázali shodnout.

10/ Co byste vzkázala čtenářům?

Jako vždy - hlavně přijďte k volbám!