2. Mgr. Ota Benc

Mgr. Ota Benc, 53 let, ředitel školy, zastupitel  Kraje Vysočina, zastupitel města, Přibyslav, Občanská demokratická strana

Malý rozhovor o důležitých věcech

1/ Na kandidátce ODS jste již několikáté volební období. Co vás vedlo k rozhodnutí kandidovat opět do městského zastupitelstva?

Je pravdou, že poprvé to bylo v roce 1994 a to je dlouhá doba. Zastupitelem jsem od roku 2002. Jsem pořád stejně, a leckdy i více než v minulosti přesvědčen, že je opravdu důležité se zajímat a aktivně řešit "věci veřejné".

2/ Proč právě kandidátka ODS?

Členem ODS jsem od roku 1991, dalo by se říci v časech dobrých i horších. Přijde mi přirozené, v souladu se svým světonázorem, reprezentovat myšlenky svobody, odpovědnosti a solidarity. Připouštím, že se to ODS ne vždy dobře dařilo. Nicméně doufám, že v Přibyslavi jsme snad důvěru nikdy zásadním způsobem neztratili.

3/ Chtěl byste pracovat v některé komisi (nebo výboru) ZM?

V současném období jsem členem kontrolního výboru a v předcházejícím jsem byl členem Rady města Přibyslav. Pokud získám od občanů Přibyslavi důvěru, rád se budu opět ucházet o místo v Radě města.

4/ Představujete na kandidátce střední generaci. Co jí v Přibyslavi chybí, co ji trápí?

Nemyslím si, že střední generace je konkrétně v Přibyslavi zásadním způsobem opomíjena.

5/ Máte ve své politické činnosti podporu v rodině?

Moje rodina je již léta srozuměna, že politika je součástí našeho života. Velmi otevřené debaty v této oblasti jsou mnohdy peprné, ale každopádně důležité a inspirující.

6/ Kde pracujete, jste se svou prací spokojen?

Již pátým rokem pracuji jako ředitel školy ve Ždírci nad Doubravou, kde se mi snad daří zúročit zkušenosti, které jsem získal při dlouholetém působení v přibyslavské škole. Velkou "školou života" byla i šestiletá práce ve firmě Metropolitní v Havlíčkově Brodě.

7/ Zbývá vám čas na koníčky, jaké?

Když to zjednoduším, tak sport a pejsci. Střídá se to podle ročních období. Pořád mě baví a zajímá historie, ale i technologické novinky.

8/ Co se změnilo ve vašem životě od minulých voleb?

Nic zásadního, jen děti jsou starší 😊

9/ Co považujete za největší úspěch / neúspěch tohoto ZM?

Největším úspěchem je, že zastupitelstvo, rada a osobně pan starosta, přežili naprosto nepochopitelnou a škodlivou činnost jednoho nejmenovaného kolegy.

10/ Co byste vzkázal čtenářům?

Komunální volby jsou jednou za čtyři roky a možnost svobodné volby je samozřejmostí, ale ne všude. Važme si toho, že žijeme v zemi i městě, kde tuto možnost nepochybně máme.