13. Michal Veselík

Michal Veselík, 38 let, OSVČ - kuchař, Přibyslav, Občanská demokratická strana


Malý rozhovor o důležitých věcech

1/ Na kandidátce ODS jste již několikáté volební období. Co vás vedlo k rozhodnutí kandidovat opět do městského zastupitelstva?

Na kandidátce jsem podruhé. A jelikož jsem stále členem ODS, tak nevidím důvod, proč nekandidovat. Chci aktivně zasahovat do dění v našem městě. Budu rád, pokud se mi podaří získat pro naši stranu nějaké hlasy.

2/ Proč právě kandidátka ODS?
Sice nejsem rodák z Přibyslavi (přiženil jsem se z Pardubic), ale naše rodina směřovala vždycky doprava. A když mě před lety Martin Kamarád oslovil, zda bych nechtěl být členem místní ódéesky, tak to pro mne byla jasná volba.

3/ Chtěl byste pracovat v některé komisi (nebo výboru) ZM? Proč právě v ní?
Již od dětství se zajímám o sport a během učení i o gastronomii. Tak snad někde kolem sportu a kulturního dění.

4/ Představujete na kandidátce mladou generaci. Co jí v Přibyslavi chybí, co ji trápí?
Dovolím se zařadit mezi mladší střední generaci:) Myslím, že všechny generace spojuje a rozděluje případ Pelikán... A nemyslím tím samozřejmě výborný americký film. Přál bych si žít ve městě, kde bude co nejméně ,,škůdců".

5/ Máte ve své politické činnosti podporu v rodině?
Nemám

6/ Kde pracujete, jste se svou prací spokojený?
Se svojí prací jsem spokojený, beru ji velice vážně a jsem hrdý, že jsem kuchař. Nyní zajišťuji stravování pro místní firmu ACO Industries a.s. a zajišťuji catering.

7/ Zbývá vám čas na koníčky, jaké?
Rád s rodinou cestuji po naší krásné zemi, navštěvujeme hrady a zámky. Spojujeme to s mojí prací a navštěvujeme foodfestivaly a restaurace. Jsem rád, že jsem letos začal více sportovat. A když vyjde čas, tak si zajedu na nějaké fotbalové nebo hokejové utkání. Sbírám staré kuchařské knihy.

8/ Co se změnilo ve vašem životě od minulých voleb?
Jsem o pár let šedivější, ale stále plný sil. Snad jsem i moudřejší a zkušenější. Přestěhovali jsme se z bytu do domku. Ve své práci jsem se přesunul z Havlíčkova Brodu domů do Přibyslavi.

9/ Co považujete za největší úspěch / neúspěch tohoto ZM?
O úspěších se dočítáme téměř každý měsíc v PO. O neúspěších nás jistý pán také pravidelně informuje. Mějme však stále na paměti, že není v silách lidských zavděčit se vždy všem. Je dobře, že si současné zastupitelstvo nekladlo malé cíle a dokáže je realizovat. Mám děti, které navštěvují místní ZŠ, ta se povedla. Přál bych si, aby město našlo společnou řeč s místním Sokolem a dokázala se zrealizovat přestavba místní sokolovny.

10/ Co byste vzkázal čtenářům?
Tak pokud jste dočetli až sem, tak moc děkuji za Váš čas a přijďte k těm volbám. Zvolte stranu a lidi, o kterých jste přesvědčeni, že chtějí pro Přibyslav a její občany jen to nejlepší bez vlastního prospěchu.